Sitenin Kullanımı:

Sitenin Kullanımı:

Yayınlanan Fotonote · 2016-06-22T08:44:59+00:00

1. Sitemize yorum yapma şartı olmadan günde 1 adet fotoğraf yüklenebilir.

2. Sitemizde yer alan fotoğraflara vereceğiniz puanlar gün ile sınırlıdır. Örnek olarak 4 puanı 24 saat içinde sadece 10 adet fotoğraf için kullanma hakkınız var iken 3 puanı toplam 20 fotoğraf için kullanabilirsiniz. Fotoğraflara verilen puanlar sistem tarafından izlenip otomatik olarak günlük limitlerinizden düşülecektir.

3. Galeriye yüklediğiniz fotoğrafların genel izlenim kalitesi bakımından genişliğinin 900 piksel, yüksekliğinin de 800 pikseli geçmemesi tavsiye edilir. Fotoğrafın dosyasını boyutu olarak da 300 KB. dan küçük olması gerekmektedir.

4. Sistem fotoğrafların piksel genişliğini otomatik olarak ayarlama özelliğine sahiptir.(Bu oran genişlik olarak 900 piksel ,yükseklik olarak 800 pikseldir).

5. Sitemize yüklediğiniz fotoğrafa yorum yapıldığında buna dair boyutu özel mesaj gönderilecektir. Fotoğraflarınıza yorum yapılıp yapılmadığını sitemiz başlığında yer alan zarf işaretli mesaj kutunuzun renginin değişmesinden anlayabilirsiniz.

6. 20 Gelen mesaj kutusunun kapasitesi mesajları ile sınırlıdır. Gelen kutusundaki mesajlar okunsun veya okunmasın geliş tarihine göre 15 gün sonra sistem tarafından kendiliğinden silinecektir.

7. Sitemize yüklenen fotoğraflardan yorum veya puan almayan fotoğraflar sistem tarafından belli periyotlarla otomatik olarak silinebilir. Bundaki amaç yorum almamış veya çok az yorum almış oldukları eski tarihli fotoğrafların silinerek, görsellik ve teknik açıdan değer kazanmış fotoğrafların ön plana çıkarılmasıdır. Bu nedenle zamanla fotoğraf sayınızda azalma olabilir.

8. Sitemizde mümkün olduğunca yeni çıkan fotoğraf makinelerinin tanıtımları ön inceleme ve detaylı incelemeler adıyla yapılacaktır. Ön incelemeler başlığı altındaki ürünler üreticinin ürünü tanıtım bilgilerinden oluşacaktır.

9. Sitemiz içinde ürün inceleme bilgisi olan ürünlerin teknik özelliklerini bire bir (yüz yüze) karşılaştırmak mümkün olacaktır. Bu sayede üyelerimizin Türkçe kaynak sıkıntısı çekmeden ürün seçimlerinde bilinçli bir yol izlemesi hedeflenmiştir.

10. Çok puan almış oldukları fotoğraflar sistem tarafından otomatik olarak sıralanır TR Sitemiz Galeri Ana Sayfasında yüklendiği tarih ve saat dikkate alınarak gün için.En düşük puanlı fotoğrafın yerine Galeri Ana Sayfasına çıkabilecek ve burada fotoğraf galeri ana sayfasından yüklendiği saat itibarıyla 24 saat süresince kalabilecektir TR Gün içinde sonradan yüklenebilecek herhangi bir fotoğraf Galeri Ana Sayfasındaki fotoğraflardan daha fazla puan miktarına ulaşırsa bu sayfadaki.

11.    Sitemizin Ana Sayfasına ise Galeri Ana sayfasından , puana ve yoruma kapatılmış fotoğraflar arasından veya Özel Galerilerden seçilecek fotoğraflar site yönetimince yüklenecektir.Bu sayede eş,dost,arkadaş desteği ile hak etmediği halde Galeri Ana Sayfasına çıkmış yüksek puanlı fotoğrafların eleminasyonu yapılabilecek (site ana sayfasına çıkması filtrelenebilecek),fotoğrafını yoruma ve puana kapatarak sitemize yüklemiş üyelerimizinde fotoğraflarının Sitemiz Ana sayfasında yer alabilme imkanı verilmiş olacaktır.Ayrıca bu sistem sayesinde puan ve yorum yapılamayan Özel Galeri ve Sergi fotoğraflarınında sitemiz ana sayfasında gösterilebilecektir.

12.    Sitemizdeki fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir.Sitemize üye olanlar Genel Kurallar ve Sitenin Kullanımı başlığı altındaki maddeleri okuyup kabul etmiş sayılır.Sitemizde kullanılan tüm görsel dökümanların yayım hakları FoToNoTe.com a aittir.Bunların FoToNoTe.com dan izinsiz alınması,kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.FoToNoTe.com sitemizde yer alan fotoğrafların herhangi bir ticari değer karşılığı olmamak şartı ile talep halinde basın yayın kuruluşlarıyla,devletimizin resmi organlarıyla paylaşabilir sitenin tanıtımı ,reklamı için kullanabilir. 

Paylaş

Özellikli Görüntü

Özellikli Kullanıcı

Fazlası FoToNoTe

Efes'te Kedi White-banded Swift Antalya Konyaaltı Atalanta Kelebeği Blackleg Tortoiseshell Sarı Çiçek Bataklık düdükçünü Güzellik Diken Kelebeği Adaçayı yapraklı karağan Dildamak salebi Erik Kırlangıçkuyruğu Kelebeği