Genel Kurallar:

Genel Kurallar:

Yayınlanan Fotonote · 2016-06-22T08:45:43+00:00

Aşağıdaki kurallara uyulmaması halinde site yönetimi tarafından fotoğrafın silinmesinden üyeliğin iptaline kadar yaptırımlar uygulanabilir.

1. FoToNoTe'ye üye olmak ücretsizdir, fotoğraf yükleyebilmek; eleştiri yapmak, eleştiri cevabı ve forumda mesaj yazmak için üye olmak gereklidir. Üye olan kişi bu kuralları kabil etmiş sayılır.

2. Üye sadece kendisine ait olan fotoğrafları yükleyebilir. Üyenin faydalanma yüklediği fotoğrafın telif hakkı kendisine ait olmalıdır.

3. Sitemize fotoğraf yükleme sayısı sınırlandırılmıştır, bu sınır yazılım tarafından denetlenir. Yazılımda bir sorun ya da açık bulunması halinde dahi bu sınırları aşmak yasaktır.

4. Yüklenen fotoğraflar T. C. yasalarına göre suç teşkil etmemelidir.

5. Yüklenen fotoğraflar, din ve duygu sömürüsü, bölücülük, kışkırtma, halkı isyana teşvik amaçlı şey olamaz. Topluluklar, gerçek ve tüzel 152, kurum ve kuruluşlar hakkında tahrik edici, küçük düşürücü mesajlar taşıyamaz, hakaret ya da aşağılama içeremez.

6. Yetkili komutanların yazılı izni olmadan çekilmiş, Türk askerini yansıtmayacak şekilde ve kalitede asker fotoğraflarının ve/veya askeri bölge, teçhizat, malzeme, araç ve gereç fotoğraflarının sitemizde yayınlanması yasaktır.

7. Fotoğrafta yer alan kişi veya kişilerin; fotoğrafın çekildiğinden haberdar olması, fotoğrafının çekilmesine müsaade yüzey vermiş olması ve pozunun/pozlarının yayımlanacağı bilgisine sahip olması gereklidir. Pornografik içerikli fotoğraf yükleyin kesinlikle yasaktır. Bu konudaki yasal sorumluluklar fotoğrafı yükleyen üyeye aittir.

8. Fotoğraf duygu sömürüsü yaratır nitelikteyse ve/veya fotoğrafçının yorumu bölümünde duygu sömürüsü niteliği taşıyan onu sarf ediliyorsa, fotoğrafın üstüne yazı, tarih, şiir benzeri eklentiler yapılmış ıse bu fotoğrafları yönetim gerekli görüldüğü takdirde silecektir.

9. Fotoğraf makinesi haricinde diğer ekipmanlarla çekilmiş fotoğrafların (cep indir, webcam vb. ıle çekilmiş, ayrıca en düşük kalite ve estetikten uzak fotoğrafların) yayımlanması ile ilgili karar site yönetimine aittir.

10. Fotoğrafların daha fazla puan ve eleştiri alması amacıyla, birden çok sayıda yüklenmesi yasaktır. Buna benzer davranışlarda bulunulması halinde site yönetimi fotoğrafı silebilir, yoruma kapatabilir veya üyeliği askıya alabilir.

11. Reklam ,ılan, duyuru, afiş, protesto, dergi kapağı, etkinlik habercisi vb. fotoğrafların gönderimi yasaktır.Forumlarda bu amaçla kullanılamaz ,link verilemez.Üyelerimiz tarafından forumlara yazılan bilgiler, site üyelerinin tamamen kendi görüş ve düşünceleridir, bu bilgilerin doğruluğunu FoToNoTe.com taahhüt etmez.

12. Sitede türlü bilgisayar programını onu yapan program ve seri numaralarını vermek, dağıtmak, program ve seri numarasına ulaşmayı sağlayacak link vermek, crack, warez, hack ve benzeri sitelerin tanıtımının ve linkinin verilmesi kesinlikle yasaktır çatlak.

13. Rahatsız edici mesajları olan üyeleri site yönetimine bildiriniz.

14. Fotoğraflar ile ilgili verilen bilgiler doğru olmalı ve uygun kategorilere yerleştirilmelidir, aksi durumlarda fotoğrafların yayımlanması ile ilgili karar hakkı FoToNoTe yönetimine aittir.

15. Kullanıcının kendi isteği veya site yönetiminin kararı ile bir üye üyelikten silinebilir. Ancak fotoğrafları silinirken forumda yazdığı yazılar ve diğer üyelerimize yazdığı yorumlar silinmez.

16. Herhangi bir fotoğraf, fotoğraf altındaki açıklama, yorum veya yoruma yapılan cevaplar ıle forumdaki mesajlar uygun görülmediği takdirde site yönetimi tarafından silinebilir.

17. Manipülasyonlarda kullanılan fotoğrafik öğelerin ya fotoğrafı yükleyen kişiye ait olması yada stok fotoğraf kullanılmışsa kaynağının belirtilmesi gerekmektedir. Site yönetimi istediği takdirde üye bu öğelerin orjinallerini yönetime iletmek zorundadır.

Paylaş

Özellikli Görüntü

Özellikli Kullanıcı

Fazlası FoToNoTe

Vanessa cardui (Dikenkelebeği) Sultan Kelebeği Orman Fistosu Kelebeği Mantis Yazı Süpürgesi Foxy Charaxes Cyclamen hederifolium Sarı Azamet Kelebeği Tavus kuşu Calopteryx splendens Benekli İparhan Polyommatus icarus